| poleć stronę znajomemu
ferie zimowe, mazury, sylwester

  


CHATA KRZYWE

Adres:Krzywe 7, 16-400 Suwałki
FORMULARZ KONTAKTOWY   
Data od:
Data do:
Liczba osób:
Uwagi:
E-mail:
Telefon:
Osoba kontaktowa:
Wyślij
 Paintball-organizacja imprez na własnym poligonie lub dowolny innym terenie, nowoczesny sprzęt kompleksowa obsługa imprez
Pobyty sylwestrowe, wczasy i ferie zimowe na Litwie. Oferty na każda kieszeń


powiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększ
Dom i apartamenty w Wigierskim Parku

W samym sercu Suwalszczyzny w Wigierskim Parku Narodowym czeka na Was urokliwe miejsce. W położonym nad jeziorem Krzywe wiejskim siedlisku, w otoczeniu przepięknego krajobrazu odnajdziecie oazę spokoju i harmonii. Ciepła atmosfera, domowa kuchnia oraz mili gospodarze sprawią, iż na kilka dni ten jeden z najpiękniejszych zakątków Polski stanie się Waszym domem.

Do Waszej dyspozycji oddajemy kameralne apartamenty, mogące pomieścić dziesięć osób. Dołożyliśmy wszelkich starań aby wnętrza zachowały oryginalny styl i klimat. Przywitają Was gliniane ściany, stuletnie cegły oraz oryginalne gobeliny. Chata została zaaranżowana tak by trzy rodziny mogły mieszkać obok siebie nie rezygnując ze swej prywatności. Każdy apartament posiada oddzielne wejście, w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę oraz wspaniały taras z widokiem na jezioro. Dla amatorów kulinariów tarasy wyposażyliśmy w ceglane grille. Przygotowaliśmy również prywatną plażę, która zapewni Wam urocze wieczory przy ognisku nad brzegiem spokojnego jeziora.

Zimą polecamy:
- możliwość organizowania kuligów, ogniska
- w niedalekiej odległości wyciąg narciarski w Małej Hucie,
- dalej około 15 km Ośrodek Narciarski Szelment

Naszym gościom oferujemy:

- dwa dwuosobowe, w pełni wyposażone apartamenty, które na życzenie mogą być również połączone,
- cztero lub sześcioosobowy apartament składający się z salonu oraz dwóch sypialni,
- w pełni wyposażone kuchnie, które zadowolą najbardziej wymagających,
- przestronne tarasy wyposażone w oryginalne meble ogrodowe, subtelne oświetlenie oraz murowany grill,
- prywatną, kameralną plażę z pomostem,
- domowe posiłki przygotowane z własnych mięsiw, pieczonego chleba, nabiału oraz warzyw.

Okoliczne atrakcje turystyczne:

Krzywe - plaża miejska, zimą wyciąg narciarski.
Gierłoża - bunkry i kwatera Hitlera, popularnie nazywana Wilczym Szańcem.
Stańczyki – przepiękne i najwyższe w Polsce wiadukty kolejowe.
Augustów - szereg atrakcji m. in. rejsy oraz wodny wyciąg narciarski (narty, wakeboard).
Dolina Rospudy - jedno z najbardziej dziewiczych miejsc w Polsce.
Wigry - Klasztor Kamedułów z 1694 roku.
Wigierski Park Narodowy - muzeum Wigier, kolejka wąskotorowa dla dzieci i dorosłych, piękne trasy piesze i rowerowe, spływy Kajakowe Czarną Hańczą, zimą trasy narciarstwa biegowego, kuligi.
Szelment - paintball, mini golf, zimą centrum narciarskie.

Suwalski Park Krajobrazowy:
- Grodzisko obronne Jaćwingów na Zamkowej Górze nieopodal Szurpił.
- Molenna w Wodziłkach – świątynia staroobrzędowców pochodząca z końca XIX wieku.
- Chałupa Klejmonta – najstarszy budynek mieszkalny parku.
- Drewniana kapliczka w Smolnikach – zabytek z końca XVIII w., na starym cmentarzu w Smolnikach.
- Kościół w Jeleniewie – drewniana świątynia z XIX w., położona przy rynku w Jeleniewie, z rokokowym wyposażeniem, które pochodzi z nieistniejącego już kościoła w Magdalenowie koło Wigier.
- zabytkowe młyny i cmentarze kilku religii.
- Stara Hańcza – ruiny dworu, park podworski z dwoma stawami.

Suwałki
- Aquapark - atrakcje wodne, zjeżdżalnia, Spa.
- Suwałki Plaza - Kręgle, Multiplex 3D, Market, Dyskoteka.
- Góra Zamkowa - Wierzchołek Góry wznosi się ponad 45 m nad powierzchnię otaczających ją jezior.


Cennik

Ceny pobytów weekendowych:
- apartament 2 osobowy - 150 zł/doba,
- apartament 4-6 osobowy - 350 zł/doba

Pobyty min. 7-dniowe:
- apartament 2 osobowy - 130 zł/doba,
- apartament 4-6 osobowy - 320 zł/doba

Polecamy

WOSiR SZELMENT

Jedną z największych atrakcji zimowych na Suwalszczyźnie jest Centrum Sportów Zimowych - Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji "Szelment" malowniczo położony u podnóża góry Jesionowej (252m n.p.m.), nad jeziorem Szelment Wielki. Kompleks narciarski, znajduje się 15 km na północ od Suwałk (okolice Jeleniewa), dysponuje parkiem dla snowboardzistów oraz sześcioma trasami zjazdowymi o różnej długości i stopniu trudności. Stoki są oświetlone i w przypadku braku śniegu - sztucznie naśnieżane. W ośrodku wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, restauracja i mini-hotel. Aktualne warunki narciarskie oraz informacje o imprezach w Szelmencie dostępne są on-line na stronie: www.szelment.suwalszczyzna.net

STAŃCZYKI

Dwa mosty nad rzeką Błędzianka z 1910 r. (popularnie nazywane "akweduktem Puszczy Rominckiej"). Są pozostałością po dawnej linii kolejowej. Ich wysokość sięga 36.5 m - są to najwyższe mosty w Polsce; dlugość ich wynosi 180 m. Przypominają rzymskie akwedukty. Wysmukłe filary łączą klasyczne łuki przęseł. Przy budowie filarów zastosowano technikę wtapiania w cement kłód drewna. Przęsła natomiast są żelbetonowe, tak jak i ażurowe bariery. Po II wojnie światowej Rosjanie rozebrali tory i wywieźli do ZSSR. Na szczęście mosty oszczędzili. W wakacje atrakcją są skoki na linach.

PIEKNA GÓRA W GOŁDAPII

Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów i to nie tylko zimą. Dzieje się tak z powodu jego walorów rekreacyjnych i estetycznych. Z wierzchołka wzniesienia roztacza się przepiękny widok na Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej oraz wzgórza i jeziora Mazur Garbatych. Góra Gołdapska posiada:
- 4 wyciągi orczykowe,
- kolej krzesełkową.

PUSZCZA ROMINCKA

Lasy zajmują około 31% ziemi gołdapskiej. Zwartymi kompleksami leśnymi są: Puszcza Romincka, Lasy Skaliskie i północny fragment Puszczy Boreckiej. Legendarna Puszcza Romincka przecięta jest granicą Polski i Obwodu Kaliningradzkiego. Utworzono tu pięć rezerwatów przyrody. Są to: Dziki Kąt, Czerwona Struga, Mechacz Wielki, Boczki, Żytkiejmska Struga. Można tu spotkać wiele unikalnych roślin i zwierząt, choćby jelenie, łosie, wilki, a nawet rysia, czarnego bociana, orła bielika. Niegdyś Puszcza Romincka była rewirem łowieckim cesarza Wilhelma II, który każdego ubitego przez siebie jelenia upamiętniał kamieniem opatrzonym okolicznościowym napisem. Znaczącym dla regionu wydarzeniem stało się powołanie 14 stycznia 1998 r. Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, którego zasadnicza część zajmuje powierzchnię 14.620 hektarów.


WIGIERSKI PARK NARODOWY

O powierzchni 15.086 ha., utworzony w 1989r. Lasy stanowią 61% powierzchni parku, wody-19% i użytki rolne-15%. Ochroną ścisłą objęto 623,2 ha. (4% pow. parku). Na terenie parku istnieje 14 rezerwatów przyrody oraz liczne wyznaczone szlaki turystyczne. Spośród zbiorników wodnych znajdujących się na terenie WPN - szczególną rolę pełni jezioro Wigry (chronione prawem międzynarodowym pod patronatem UNESCO), które zaliczane jest do najpiękniejszych polskich jezior. Głębokość (73 m), długość linii brzegowej (72 km.), fantazyjny kręty kształy (ok. 18 km. dł. i 3.5 km. szer.) - sprawiają, iż jest to akwen wyjątkowy, podziwiany przez fotografów, malarzy, ceniony przez wędkarzy, żeglarzy i naukowców. Wokół Wigier leżą 42 jeziora, jeziorka i "sucharki". Przez park przepływa Czarna Hańcza - jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych szlaków kajakowych w Polsce. Majestatu królewskim Wigrom dodaje XVIII-wieczny barokowy zespół pokamedulski wznoszący się na wzgórzu rozległego półwyspu. Wigierski Park Narodowy przyciąga turystów krajowych i zagranicznych swoimi urokliwymi jeziorami i rzekami oraz bogactwem świata roślin i zwierząt. Szlaki piesze i rowerowe przebiegające przez Park, stają się coraz bardziej popularne. Rozległa sieć tych szlaków udostępnia rowerzystom drogi Parku, po których mogą się bezpiecznie poruszać, rozkoszując się pięknem otaczającej przyrody.

KLASZTOR KAMEDUŁÓW

Cennym obiektem zabytkowym jest zespół poklasztorny Kamedułów, który powstał w XVII wieku w miejscu królewskiego, myśliwskiego dworku. Wcześniej istniała tu osada Wigran. Obecnie w odbudowanych i odnowionych po zniszczeniach wojennych obiektach poklasztornych mieści się Dom Pracy Twórczej Ministerstwa Kultury i Sztuki, a także muzeum pobytu Papieża Jana Pawła II na Wigrach. Klasztor Kamedułów jest pięknie położony na półwyspie, u jego podnóża znajduje się ogród z licznymi drewnianymi figurami i krzyżami.


Zapraszamy serdecznie


dodaj obiekt   |   reklama   |   o serwisie   |   pomoc   |   kontakt
Copyright © 2003 Zimowy Serwis Turystyczny Wszelkie prawa zastrzeżone
ul.Kosciuszki 112 c lok.4, 16-400 Suwałki; tel:87 730 5991
e -mail: rezerwacje@suwalszczyzna.net