| poleć stronę znajomemu
ferie zimowe, mazury, sylwester

  


Dom Gościnny

Adres:Krzywólka 29A, 16-427 Przerośl
FORMULARZ KONTAKTOWY   
Data od:
Data do:
Liczba osób:
Uwagi:
E-mail:
Telefon:
Osoba kontaktowa:
Wyślij
 Paintball-organizacja imprez na własnym poligonie lub dowolny innym terenie, nowoczesny sprzęt kompleksowa obsługa imprez
Pobyty sylwestrowe, wczasy i ferie zimowe na Litwie. Oferty na każda kieszeń


powiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększpowiększ

Jeżeli jesteś zmęczony pracą, nauką lub własnym otoczeniem, zapraszamy Cię do napełnionego ciszą, spokojem i pięknem miejsca, znajdującego się na Suwalszczyźnie.


OPIS

Nasz dom gościnny położony jest w malowniczej, zacisznej okolicy 300 m. od jeziora Krzywólskiego i Kościelnego. Do dyspozycji gości przygotwaliśmy cały dom gościnny z 9 pokojami.

Wszystkie pokoje są dwu lub trzyosobowe, z łazienkami, telewizorem i INTERNETEM. Są to przytulne sypialnie z podwójnymi wygodnymi łóżkami. Do dyzpozycji gości pokój dzienny z telewizorem, video i kominkiem. Połączona z dużą jadalnią kuchnia wyposażona jest w zmywarkę, kuchnię elektryczną, mikrofalówkę oraz lodówkę.
Z jadalni wyjście na duży (60 m2) taras wypoczynkowy z meblami ogrodowymi. Doskonałe miejsce do spożywania posiłków na powietrzu i wieczornego odpoczynku (taras oświetlony).

Na terenie posesji bezpieczne miejsca parkingowe.

Do dyspozycji gości za dodatkową opłatą sauna oraz masaż relaksacyjny.

Oferujemy całodzienne wyżywienie. Proponujemy kuchnię tradycyjną oraz regionalną, np. kartacze, naleśniki, babkę ziemniaczana, pierogi, ciasta oraz desery własnej produkcji. Wegetarjańskie i inne dietetyczne potrzeby spróbujemy zaspokoić w miarę możliwości. Posiłki podawane są w słonecznej jadalni z widokiem na stawy i ogród.

ATRAKCJE

Na życzenie gości organizujemy wiele różnych atrakcji:
- sauna po 15,00 zł/ h (osoba)
- kulig 25 zł/h (osoba)
- ognisko zakrapiane nalewką gospodarza 20,00 zł /os
- narty biegowe po wyznaczonych trasach po lesie
- saneczki i worki do dyspozycji gości
- bania parowa 110,00zł (10os)
- wycieczki do Wilna
- wycieczki po Suwalszczyźnie

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie , zmiany i dodatkowe pomysły ze strony gości.


OKOLICA

Stańczyki
Dwa mosty nad rzeką Błędzianka z 1910 r. (popularnie nazywane "akweduktem Puszczy Rominckiej"). Są pozostałością po dawnej linii kolejowej. Ich wysokość sięga 36.5 m - są to najwyższe mosty w Polsce; dlugość ich wynosi 180 m. Przypominają rzymskie akwedukty. Wysmukłe filary łączą klasyczne łuki przęseł. Przy budowie filarów zastosowano technikę wtapiania w cement kłód drewna. Przęsła natomiast są żelbetonowe, tak jak i ażurowe bariery. Po II wojnie światowej Rosjanie rozebrali tory i wywieźli do ZSSR. Na szczęście mosty oszczędzili. W wakacje atrakcją są skoki na linach.

Piękna Góra w Gołdapi
Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów i to nie tylko zimą. Dzieje się tak z powodu jego walorów rekreacyjnych i estetycznych. Z wierzchołka wzniesienia roztacza się przepiękny widok na Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej oraz wzgórza i jeziora Mazur Garbatych. Góra Gołdapska posiada:
- 4 wyciągi orczykowe,
- kolej krzesełkową.

Puszcza Romincka
Lasy zajmują około 31% ziemi gołdapskiej. Zwartymi kompleksami leśnymi są: Puszcza Romincka, Lasy Skaliskie i północny fragment Puszczy Boreckiej. Legendarna Puszcza Romincka przecięta jest granicą Polski i Obwodu Kaliningradzkiego. Utworzono tu pięć rezerwatów przyrody. Są to: Dziki Kąt, Czerwona Struga, Mechacz Wielki, Boczki, Żytkiejmska Struga. Można tu spotkać wiele unikalnych roślin i zwierząt, choćby jelenie, łosie, wilki, a nawet rysia, czarnego bociana, orła bielika. Niegdyś Puszcza Romincka była rewirem łowieckim cesarza Wilhelma II, który każdego ubitego przez siebie jelenia upamiętniał kamieniem opatrzonym okolicznościowym napisem. Znaczącym dla regionu wydarzeniem stało się powołanie 14 stycznia 1998 r. Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, którego zasadnicza część zajmuje powierzchnię 14.620 hektarów.

Jezioro Hańcza
leżące w zachodnim zakątku Suwalskiego Parku Krajobrazowego, jest najgłębszym jeziorem w Polsce, a także jednym z najgłębszych w Europie (108,5 m). Brzegi jeziora otacza wysoka i stroma skarpa. Dno jeziora charakteryzuje się stromymi stokami. Pełno tu rowów, dołów, górek i stromych wąwozów. Ze względu na unikalny charakter jeziora w 1963 roku utworzono tu rezerwat wodno-krajobrazowy "Jezioro Hańcza".

Wigierski Park Narodowy,
o powierzchni 15.086 ha., utworzony w 1989r. Lasy stanowią 61% powierzchni parku, wody-19% i użytki rolne-15%. Ochroną ścisłą objęto 623,2 ha. (4% pow. parku). Na terenie parku istnieje 14 rezerwatów przyrody oraz liczne wyznaczone szlaki turystyczne. Spośród zbiorników wodnych znajdujących się na terenie WPN - szczególną rolę pełni jezioro Wigry (chronione prawem międzynarodowym pod patronatem UNESCO), które zaliczane jest do najpiękniejszych polskich jezior. Głębokość (73 m), długość linii brzegowej (72 km.), fantazyjny kręty kształy (ok. 18 km. dł. i 3.5 km. szer.) - sprawiają, iż jest to akwen wyjątkowy, podziwiany przez fotografów, malarzy, ceniony przez wędkarzy, żeglarzy i naukowców. Wokół Wigier leżą 42 jeziora, jeziorka i "sucharki". Przez park przepływa Czarna Hańcza - jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych szlaków kajakowych w Polsce. Majestatu królewskim Wigrom dodaje XVIII-wieczny barokowy zespół pokamedulski wznoszący się na wzgórzu rozległego półwyspu. Wigierski Park Narodowy przyciąga turystów krajowych i zagranicznych swoimi urokliwymi jeziorami i rzekami oraz bogactwem świata roślin i zwierząt. Szlaki piesze i rowerowe przebiegające przez Park, stają się coraz bardziej popularne. Rozległa sieć tych szlaków udostępnia rowerzystom drogi Parku, po których mogą się bezpiecznie poruszać, rozkoszując się pięknem otaczającej przyrody.

Klasztor Kamedułów
Cennym obiektem zabytkowym jest zespół poklasztorny Kamedułów, który powstał w XVII wieku w miejscu królewskiego, myśliwskiego dworku. Wcześniej istniała tu osada Wigran. Obecnie w odbudowanych i odnowionych po zniszczeniach wojennych obiektach poklasztornych mieści się Dom Pracy Twórczej Ministerstwa Kultury i Sztuki, a także muzeum pobytu Papieża Jana Pawła II na Wigrach. Klasztor Kamedułów jest pięknie położony na półwyspie, u jego podnóża znajduje się ogród z licznymi drewnianymi figurami i krzyżami.

Zapraszamy serdecznie
dodaj obiekt   |   reklama   |   o serwisie   |   pomoc   |   kontakt
Copyright © 2003 Zimowy Serwis Turystyczny Wszelkie prawa zastrzeżone
ul.Kosciuszki 112 c lok.4, 16-400 Suwałki; tel:87 730 5991
e -mail: rezerwacje@suwalszczyzna.net